Říjen 2012

Povídání o nové škole aneb Miluju děti!

11. října 2012 v 8:46 | Bianca |  Píšu
Už jsem zde na blogu čtyři a půl roku, ale mnozí z vás o mně možná ještě neví zástadní fakt - jsem blázen do dětí.
Vážně - děti jsou můj život. Miluju dětský smích - vždycky mě potěší, zahřeje u srdce a mnohdy i dojme. Zbožňuju miminka, ale nejden miminka, i větší děti. To je možná důvod, proč jsem dělala přijímací zkoušky na střední pedagogickou školu, na kterou jsem chtěla od čtvrté třídy. Štěstí se na mě usmálo, přijali mě a přání se mi splnilo.
Teď něco málo k té škole z mého pohledu - moc se mi tam líbí, to především. Kromě základních předmětů, jako je matematika, český jazyk nebo fyzika, máme také speciální - ODV(Osobnostně dramatická výchova), kde zatím hrajeme takové seznamovací hry - třeba že ze sebe děláme živé obrazy, nebo kreslíme ,,ostrovy" a tím se poznáváme, a dále pak máme pedagogiku, ve které se učíme co to vlastně pedagogika je a čím se zabývá.
Dále jsem velmi šťastná, že se učíme psát všemi deseti prsty na počítači. Hodně mě to baví... Tento článek ještě všemi deseti nepíšu, protože jsme se ještě neučili háčky a čárky, ale kdo ví, třeba vám někdy napíšu článek všema deseti bez koukání na ruce. :)
A další věc - internát. Je to velká budova vzdálená od školy asi kilomentr, a je skoro nejvýše ve městě, takže když jdeme ze školy, je to celou dobu do kopce. Vůbec to nevadí - zvykla jsem si.
Na intru je to bezva, když pominu občasný stesk po domově. Už jsem tam dost dlouho na to, abych si oťukala jednotlivé lidi a už vím, kdo jaký je, alespoň přibližně. Mám tam pár dobrých kamarádek...
A hlavně - o prázdninách jsem si začala psát s jednou holkou, která se mnou vhodí teď do třídy. Začali jsme si psát v srpnu a zjistili jsme neuveřitelné věci - obě nosíme na krku triquetru a pentagram, milujeme Čarodějky, Upíří deníky, fialovou a černou barvu, děrované punčochy, zvířata, obě chodíme do stejné třídy, je nám oběma patnáct, máme společné zájmy - chodíme spolu bruslit a při tom povídáme a budujeme si vlastní Knihu stínů. Co je bezvadné - ona je Martinka a má svátek 17. července a já Petra a mam svátek 17. srpna, takže je to také dobrá náhoda :D Prostě jsme se hledaly, až jsme se našly. :D

Martinka♥

5. října 2012 v 23:17 | Bianca
Ahooj!:)
Takže napřed pár věcí, aby v tom nebyl bordel.... ti, kteří vyhráli GIWEWAY, mi poslali adresu a já jim na ni pošlu nějaký dárek... ale koupím ho až v průběhu příětího týdne, protože teď o víkendu nikam nepojedu a přes týden někam skočím po škole... takže se prosím nedivte, že vám to nepřijde hned ;)

Ták :) No... a teď sem dám fotku naší Martinky :) Je to nejvycvičenější koťátko, který jsme kdy měli.... zavoláme na ní a ona prostě běží za náma... jako pejsek :D :) Ně,dy s ní natočím video :))
A teď její fotka... je tak sladká♥