Září 2014

První praxe ve školce

30. září 2014 v 10:36 | P. |  Myself
Od prváku, možná ještě předtím, jsme věděli, že budeme mít ve třeťáku souvislou praxi v květnu. Nikdo ale netušil, že se to ještě trochu změní a my budeme docházet do školky každý týden na dvě hodiny.
Když jsem si to na konci srpna přečetla v rozvrhu, trochu jsem se vylekala, protože jsem nevěděla, co od toho mám čekat, ale potom už jsem se nemohla dočkat první návštěvy.Čaj s kočkou zákulisí | Honzíček spí

28. září 2014 v 23:43 | P. |  Čaj s kočkou
Včera jsem natáčela Čaj s kočkou a hledala jsem Honzíčka. Kde byl a co dělal?
Podívejte se sami. :DNemrtvá

28. září 2014 v 16:51 | Petíí♥ |  Píšu
Děkuji za komentáře k předchozí povídce. Mám pro vás informaci - Čaj s kočkou je NATOČENÝ! :) Teď už jen sestříhat a nahrát na yt a už ho tu budete mít :) Teď přidávám další povídku... Je zase dva nebo tři roky stará. A hlavně nedopsaná. Vše, co není tučně, jsem nechala v původním stavu :)

Už dlouho tu nebyla žádná povídka.. na vině je čas, protože teď jsou prázdiny a jak se pomalu (rychle) otepluje, člověk už prostě má méně času na počítač.. myslím, že to známe všichni :)) Proto mě napadlo, že dneska přidám jednorázovku... bude s upírským tématem.. Snad se vám bude líbit :)

Z pohledu Beatrice
Překulila jsem se na plážovém lehátku na záda. Už hodiny jsem se slunila a sledovala akvamarínové moře. Sem tam projela bílá plachetnice. Všude byl klid, nikde ani noha. Jen já a moje sestra Miriam.
,,Beo?" Sestra mě vytrhla z přemýšlení. Otočila jsem se na bok a zaostřila jsem na Miu skrz skuneční brýle.
,,Nenápadně se koukni po své levici," zašeptala.
Otočila jsem hlavu.

NIAN povídka (doslova vyhrabaná z archivu)

25. září 2014 v 19:10 | *Nina* |  Píšu
Je tu povídka, kterou jsem psala asi před 2 - 3 lety... Nejsem si vůbec jistá. :D Nesmějte se mi, kdyby tam bylo něco krkolomně nebo nejasně, něco nedávalo smysl apod... Přece jen mi bylo 14 nebo 15 let. :D Už jsem úplně zapomněla, že to byla původně povídka do letní soutěže u Belly-Kejtý! :)
Tak jdem na to a ještě jednou opakuji, ani jsem do toho nesáhla. Prostě povídka zachována v původním stavu.
Z pohledu Niny Dobrev
,,Nina trošku doleva, Paul trošku více k ní a Ian až za ten strom, tam, doprava..."
Fotograf s námi měl svatou trpělivost. Pořád jsme se nemohli srovnat. Fotit promo fotky pro TVD nebyla žádná legrace, zvlášť když mě a Iana, kvůli vztahu mezi Elenou a Damonem, nenechal stát u sebe. Ach, proč je ten seriál téměř jen o Steleně?! Nepochopím.
Fotoaparát blýsknul asi milionkrát. Na internetu se posléze objevilo jen šest přijatelných fotek.
Večer, když jsme už konečně měli volno a jeli jsme s Ianem domů, jsem usnula únavou v autě. Probudila jsem se kolem půl čtvrté ráno, ve své posteli.
,,Dobré ráno," usmál se na mě můj přítel a políbil mě.
Co si víc přát? Žila jsem s ním jako v pohádce. Opětovala jsem mu svůj úsměv a znovu mě přemohla únava. Ponořila jsem se alespoň na chvíli do říše snů. V půl šesté musíme zase vstávat.


Ze Šumavy do Plzně aneb Jak jsme jeli 96 km

22. září 2014 v 17:35 | P. |  Myself
Ahoj všichni,
děkuji těm, kteří mi napsali otázky do Čaje s kočkou. Jsou zajímavé a snad na všechny dokážu odpovědět :D
Začíná mě bolet ucho, prostě nachlazení, a tak si říkám, jestli onemocním, budu mít čas na natáení. O víkendu jsem ho neměla, protože, jak už to tak na vesnici bývá, je furt co dělat. Tentokrát to bylo vybírání brambor, tak, prosím, spolu se mnou doufejte, že tentokrát bude času víc a snad i bez té nemoci, abych nenakazila kočku. (Asi se smějete, ale je to tak. Nemocná kočka je větší neštěstí než chlap s rýmičkou.)
Jak jsem slíbila, přináším článek o výletě ze Šumavy do Plzně.
Jeli jsme 6.9.2014.
Ráno jsme vstávali před pátou, abychom se dostali v čas do Plzně k našim známým, se kterýma jsme byli domluvení. V sedm jsme k nim přijeli a na kole jeli na plzeňské nádraží, odkud jsme vyrazili vlakem na Špičák. Cesta trvala dvě hodiny. Ve vlaku byla velká zábava, jelikož s námi jela i mamky kamarádka, ze které přímo vyzařuje pozitivní energie.
Když jsme se v deset dostali na Špičák(nádraží), všichni se patřičně vyfotografovali (někteří vtipkovali: Už jsme se vyfotili, tak můžem zpátky :D)
Nejdříve jsme se museli dostat na Pancíř, abychom se potom už jen svezli dolů. To bylo to nejhorší. Od nádraží cca 10 km jen stoupání po kamenité šumavské cestě lesem (kdo to tam zná, ten ví, o čem mluvím). Když začnete výlet prudkým kopcem nahoru, začnete mít takový pocit bezmoci a máte pocit, že dál už nemůžete. Byla možnost kdykoliv nasednout na vlak a odjet do Plzně vlakem, ale nikdo ji naštěstí nevyužil.

Vaše otázky do Čaje s kočkou

18. září 2014 v 21:39 | P. |  Čaj s kočkou
Ahoj všichni,
v sobotu budu natáčet první díl Čaje s kočkou, bude to takové seznamovací, nebo jak to říct.. Prostě pište jakékoliv otázky, co vás napadnou... Ptejte se jak na mě, tak na blog, na kočku (Honzíček, bude mi dělat společnost, vidíte ho vpravo nahoře), no prostě cokoliv vás napadne.. Ten první díl bude holt trochu trapnej, ale něčeho se chytit musím. V dalších dílech třdba už uvidíte rozhovory a podobně, ale teď se musíme nějak rozjet, tak pište otázky, popřípadě témata, o kterých chcete, abych mluvila.
Tento Čaj s kočkou bude tedy tak trochu ve vašich rukou.
Předem děkuji za pomoc!
Petíí a Jeníček Koťátko ( :D ♥)

Moje zapomenuté povídky - jste pro jejich zveřejnění?

16. září 2014 v 11:13 | P. |  Info
Teď jsem se koukla do svých rozepsaných článků. Koukám, že tam mám asi 6 nedokončených povídek. Neměli byste zájem? Jde převážně o upírskou tématiku, potom jsou to free-continued povídky Twilight a také tam mám jednu povídku o Nině a Ianovi a pak ještě jednu legrační o Čarodějkách. Ach jo. Škoda, že tam jen tak leží... Mrzí mě, že jsem je nedokončila a když začnu teď, bude to poznat, protože už jsem zase o pár let starší a mluvím jiným jazykem, používám jiná slova a slovosled... Ale třeba to zkusím. Tak co, našel by se mezi vámi někdo, kdo by se do povídky jednou za čas začetl?
Kdyžtak mi napište názor do komentářů, děkuji. :)

Sophie Kinsella - Neděle u bazénu a Svatební noc

16. září 2014 v 10:36 | P. |  Books

Už jsem sem psala o předchozích dvou knížkách, které jsem četla od spisovatelky Sophie Kinsella, a sice Vzpomínáš si? a Dokonalá nevěsta. Nyní se budu věnovat dalším dvěma - Neděle u bazénu a Svatební noc.

Neděli u bazénu jsem si objednala v knihkupectví někdy v červnu a přes prázdniny mi doma půlka čtení ležela na stole, protože jsem neměla čas (a to opravdu není výmluva). Dočetla jsem ji tedy hned 31.8. na intru a už jsem chtěla čapnout záložní knížku, co jsem měla s sebou (do které se mi vůbec nechtělo, protože je to deník ženy, které zemřel manžel). Naštěstí zasáhl osud a kamarádky mi daly k narozeninám Svatební noc. (Tu knihu, samozřejmě.)

Podzimní design

15. září 2014 v 11:45 | P. |  Info
Tak je to tady.
Konečně jsem se odhodlala něco dělat. Dneska jsem doma, protože se mi přes víkend rozbolely obě stoličky a já nemohla kousat, takže maso k obědu jsem si musela nakrájet na mikročástice a jen polykat. Kuskus jsem si musela čtyřikrát přidat, protože když jsem jen polykala, tak jsem pořád měla pocit, že jsem nic nejedla. :D
Teď už to mam opravený, furt to trochu bolí, ale už můžu trochu kousat. Byla jsem tam chvilinku, ale bolelo to jako prase, protože jednak mi vrtal oba ze strany a jednak už mám oba spravovaný z dřívějška. Takže naštěstí už to mám za sebou a doufám, že mi to chvíli vydrží...

Nastavila jsem nový design. Není ještě úplně dodělaný, ale už to chtělo změnu. Tento tu hodlám nechat déle, ale ještě nevím no, jak se znam, tak mě v dlouhé chvíli napadne nový námět a bude zase změna. Kdo ví.


Autumn time

11. září 2014 v 11:33 | P. |  Moje posedlost
Zacina podzim. Jo, všichni to vite, nechci vám tu cpát informace nebo podzimní povídky, které se na nás všechny tlačí v tomto období. Přicházím vám říct několik informací. Začíná podzim a ja jsem ve svem živlu. Podzim miluju. Samozřejmě se ochladilo a ja jsem pořádně nastydla, ale to mi vůbec nevadí. Na co se tedy můžete v příštích dnech (ne)těšit?
Připravuji videa Čaj s kočkou.
Připravuji videorecepty.
Připravuji nový design blogu.
Připravuji článek o tom, kde jsem byla v sobotu (a věřim, že 100 km na kole jen tak někdo z vás neujel:D )
A připravuji toho ještě víc. Dnes uz jedu domu, tak se fo toho zítra dam, hned jak přijedu od ušního.
Nejvíce se tedy těším na natáčení čaje s kočkou! :D
Pardon že Chybí interpunkce, pisu z mobilu a to není žádná sranda. ; D

Ségra jako modelka

2. září 2014 v 10:43 | P. |  Fotografie
***
Ke konci prázdnin, když se rodiče jeli projet na kole a my zůstali výjimečně doma, se náš dům proměnil v ateliér. Všude jsme natáhli bílé ubrusy, deky a židli obalili vínovou larisou.
Ségra je, narozdíl ode mě, vysoká, hubená a hezká, a tak se fotí hravě.

Na jejích fotkách jsem zkoušela různé úpravy, pár jich přidávám. Další fotografie dodám později.