Únor 2015

Péče o nehty

27. února 2015 v 17:29 | P. |  Beauty
Zdravím vás!
Jelikož jsem celý život bojovala s lámavými nehty a teď jsem konečně našla řešení, jak je zpevnit a zkrášlit, rozhodla jsem se podělit se o své metody, jak jsem toho dosáhla.

Odmala jsem si kousala nehty a když jsem přestala, tak mi nechtěly vůbec růst. Když se to sem tam podařilo, hned se mi zlámaly. Byla jsem zoufalá nejen z toho, že to vypadá hrozně, ale také z toho, že mě kůže okolo nehtů hrozně bolela a zadírala se mi.

Záděrky okolo nehtů jsem vyřešila hravě. Mamka domů tehdy koupila přírodní krém na nehtová lůžka od Saloos. Začala jsem se s ní mazat a výsledky byly úžasné - záděrky zmizely a nehty se zdály být hezčí.
Tím jsem ale ještě nevyřešila to hrozné lámání a zatrhávání.

Byly doby, kdy jsem to neřešila a nosila krátké nehty nalakované barevným lakem, takže se mi nemohly zlomit. Jenomže jak jsem rostla a stárla, samozřejmě se mi barevné krátké nehty přestaly líbit.

Nedávno jsem měla příležitost nakupovat v obchodě, kde měli zrovna osmdesátiprocentní slevy úplně na všechno. Objevila jsem tam polici se Saloos výrobky, které teď už nestály cca 100 Kč, nýbrž kolem dvacky. Hned jsem si koupila obličejový olej a mimo jiné také měsíčkovou mast na nehty, tentokrát asi třikrát větší balení, než jsem měla tenkrát. Hrozně ráda jsem si ho koupila za tuto cenu, protože za 180 Kč bych si ho možná nemohla dovolit. (Upřesním to - raději bych si koupila něco jiného, moje žebříčky hodnot jsou v tomhle ohledu nastavené trošku někam jinam.)


čtěte dále >>>

Společný pokoj se sourozencem - ano nebo ne?

24. února 2015 v 10:47 | P. |  Other
Pár dní jsem těď měla takový zkrat, zkrátka mě nenapadalo žádné téma na článek, tak, prosím, omluvte mou nepřítomnost.

Nedávno jsme ve škole při pedagogice řešili společný pokoj dvou sourozenců. Je to pro děti dobré, nebo špatné?
Učitelka se nás ptala na názory a samozřejmě se lišily. Někdo říkal, že by nikdy nemohl mít pokoj se sestrou nebo bratrem. Někdo zase, že měl se sourozencem pokoj v dětství a je hrozně rád, že teď už ne. Někdo byl toho názoru, že člověk v pubertě potřebuje soukromí, takže společný pokoj mu moc neprospívá. A někdo zase řekl, že mu společný pokoj se sourozencem nevadí a že je rád, že nejsou rozděleni. Jedním z těchto málo lidí jsem byla i já.

Jelikož bydlím na intru a jezdím domů jen na víkendy, jsem ráda, že si sestru užiju alespoň trochu. Kdybychom měly každá svůj pokoj, možná bych v něm byla zalezlá a ona taky. Takhle jsme ale spolu. Máme opravdu malý pokoj, takže v něm většinou jenom spíme, ale přece jenom je to lepší než spát odděleně. Sice mi strká nohy k hlavě, protože máme postele do písmene L a ona je o pár centimetrů větší než já, ale nijak mi to nevadí. A jak to bylo v dětství?

Diskuse - Rebornování

17. února 2015 v 10:43 | P. |  Myself
Už dlouho tu nebylo žádné téma k diskusi, a tak ho přidávám teď.

Téma je Rebornování.

Nepřekvapuje mě, že někteří kroutíte hlavami a říkáte si ,,co to proboha je". Donedávna jsem to také neznala, ale když jsem to viděla v televizi, ohromilo mě to a řekla jsem si, že bych moc chtěla si někdy reborn zkusit.

Tak, a teď vám konečně řeknu, co to je.

Rebornování je výroba panenek, které vypadají úplně jako živé. Jedná se o spojování částí tělíčka a následné drobné malování na hmotu tak, aby vypadala jako miminko. Dokonce se vpichují i vlásky.
Existuje spousta kurzů, kde se učí rebornovat, ale materiál je hrozně drahý.
Mně osobně se to moc líbí, ale mnoho lidí, co znám, říká, že je to jako mít doma malou strašidelnou mrtvolku dítěte apod.
Nejsou to panenky na hraní, jsou spíš do sbírky nebo na výstavu. Nevím, jestli by mi časem nezačala nahánět strach, ale rozhodně mě láká vyzkoušet to. Tak možná někdy, až budu mít peníze....Diskriminace tlustých a hubených

14. února 2015 v 10:42 | P. |  Píšu
Ahoj všichni, dlouho jsem se neozvala. Teď jsme měli prázdniny, ale já je celé promarodila a ještě pořád tu chřipku mám, pořád jen vyspávam. :D Do školy v pondělí už bych jet měla, protože musím odevzdat přihlášky a zálohu na zájezd do Anglie, ale nevím, jestli už mi bude dobře.)

Tento článek jsem nazvala trochu sporně - nejprve jsem chtěla napsat jen o diskriminaci silnějších lidí, ale pak jsem si vzpomněla na jednu skutečnost a musela dopsat i hubené. Proč to vlastně píšu?

Nápad na článek mi vnukává každý módní časopis nebo článek. Všechny modelky, které předvádějí oblečení, bývají hubené kostry. (Jo, vím, že některé společnosti přijímají i silnější slečny na předvádění modelů, ale těch je po čertech málo.) Všechno oblečení v obchodech jako H&M nebo Tally Weijl je prťavé a krátké. Zrovna v pondělí jsme byly s kamarádkou v Plzni a říkaly jsme si, jak je to všechno jak na děti. A ne, není to tím, že bychom byly nějak přehnaně velké nebo tlusté - jsme úplně normální.

Kluci ve věku cca 14 - 18 let vyhledávají hubené holky. Proč? Protože být hubený je dneska ideál krásy. Ale proč? V padesátých letech byla ideál Marilyn Monroe a ta rozhodně nebyla vychrtlina. A přesto byla krásná a dodnes je považována za jednu z nejkrásnějších žen.Info + prodávám rtěnku Rimmel London by Kate Moss

3. února 2015 v 10:44 | P. |  Info

Tak Čaj s kočkou nebude. Alespoň ne v nejbližší době. Na natáčení nejsem, Honzíček už je na to taky starej - sice je mu teprve pár měsíců, ale nebaví ho to.
Natáčet začnu, až budu mít nápad. Ten bych sice měla - předělávání pokoje - ale hořejší patro, kde se pokoj nachází je v rekonstrukci a přenáší se věci sem a tam. Bylo by to zbytečné. Takže začnu, až to půjde. Chci dělat něco originálního, a ne to, co všichni. Možná bych ale časem začala dělat účesy, ale na to zase nemám kvalitní foťák, abych viděla, jestli jsem v záběru dobře. Vzpomínáte na moje poslední video? Cituji se: ,,Takže teď jsem právě zjistila, že mi tam není vidět hlava..."
Neberte to tak, že vždycky něco řeknu a pak to stejně neudělám, například to video. Doufám, že z mého vysvětlení výše je to více než jasné.

A ještě něco - vím, že přes blog asi nikoho moc neseženu, ale přece jen to zkusím.
Koupila jsem si rtěnku Rimmel London by Kate Moss a prostě jsem sáhla vedle a mám jiný odstín, než jsem chtěla. Štve mě to a chtěla bych tedy rtěnku poslat dál - tomu, kterému se bude hodit.