Březen 2015

Co mám ve šperkovnici

30. března 2015 v 18:17 | P. |  Můj šatník
Přeji příjemný den,
dnes tu pro vás mám takové malé očko do mé šperkovnice. Je to jen krátý výčet mých nejoblíbenějších - ty, které nenosím, jsem sem nechtěla dávat.
Zase vám je všechny krátce představím, podobně jako u článku s šátky.

Jako první jsou tu pecky s motivem hodin. Jsou mé vlastní výroby. Možná znáte výrobky z křišťálové pryskyřice, tak tohle je něco podobného - epoxidové čočky. Jen prostě zacvaknete a máte to bez čekání.
Jsou drobounké, takže, když je mám, nejsou moc vidět pod vlasy.


Cvičení a zdravý životní styl - moje rady 1.část

24. března 2015 v 19:11 | P. |  Fitness
Po delší době je tu zase článek do rubriky Fitness. Mám jic rozepsáno více a nejen do této rubriky, takže se nemusíte bát, že v blízké budoucnosti bude následovat nějaká delší odmlka. Jeden článek už pro vás připravuji dokonce měsíc!

Dnes bych se s vámi ráda podělila o své rady, typy a zkušenosti co se týče cvičení a zdravého životního stylu.
Snad pro vás budou alespoň některé z nich přínosné!

|Upozorňuji, že nejsem žádný odborník - informace v článku jsou jen z mojí hlavy a já nikomu nezaručuji jejich stoprocentní pravdivost!|


1. Při cvičení správně dýchejte!

Dýchání je nejdůležitější věc při cvičení. Pokud nedýcháte správně, cviky nejsou provedeny úplně dobře. Zní to absurdně? Říkáte si, že při cvičení funíte jak se vám zachce a určitě je to efektní, protože druhý den cítíte, jak vás bolí svaly?

Napadlo vás někdy, že bolest svalů není správná?

Já si dříve myslela, že když jsem druhý den úplně přetažená, tak to znamená, že jsem si opravdu mákla. To sice možná jo, mákla, ale tehdy jsem ještě správně nědýchala. Od té doby, co si na to dávám pozor, mi nic nebolí. A proč?
Protože správným dýcháním dostáváte do těla kyslík a tím okysličujete svaly, takže pak nejsou v křečích a nebolí.


Správným dýcháním můžete zdvojnásobit či ztrojnásobit svou energii. Většinou dýcháme velmi povrchně a tím se nám nedaří dostat do sebe dostatek kyslíku, aby mohlo naše tělo fungovat na optimální úrovni.

Jak tedy dýchat?
Správně by se mělo dýchat takto: při námaze výdech a při povolení nádech. Jako příkald dám klasické sedy-lehy - při zvedání si vydechneme, při lehání se nadechneme.
Vždy je lepší nadechovat se nosem a vydechovat pusou - to mohu říct i z cyklistického hlediska - když jedete do namáhavého kopce a funíte si pusou třeba nahlas, naberete víc energie než kdybyste dýchali jen nosem.

Padesát odstínů šedi - povídka - chcete?

23. března 2015 v 18:07 | P. |  Info
Ahoj všichni,
opakuji, ahoj všichni.
Zdůrazňuji to, protože chci, abyste se vyjádřili fakt všichni. :D
Jde o to, že píšu fan fiction povídku navazující na 50 odstínů.
Jde o povídku, která volně navazuje na příběh z první knihy/filmu, ale nemá vůbec nic společného s dalšími knihami - prostě je to čistě můj výmysl.
Moje povídka těsně navazuje na konec filmu - Anastazia odjíždí z Christianova domu.
Zajímá vás, jak by to mohlo být dál?
Opakuji - vím, co se děje v dalších knihách a moje povídka s nimi nemá tařka nic společného!!!
A já se vás ptám - měli byste zájem? Četli byste mou povídku?
Děkuji za názory!
Spoilery zobrazíte ,,zamodřením" textu níže.
(Je napsán bíle proto, aby si každý mohl zvolit, jestli to chce vědět či ne.)
| dítě, shledání, dlouhá doba, hádka, minulost, bolest, láska |

EDIT: Zapomněla jsem dodat důležitou věc - já vždycky píšu povídky na téma filmu/seriálu/whatever, který mě zaujal a nebo na takový film, s jehož dějem nejsem spokojená. Mám prostě nutkání přimyslet si další děj. :D
Jo, a ještě něco - knihu jsem zatím nečetla, takže opravdu nevím, jak je napsaná - nebudu se tedy vědomky ani nevědomky snažit přiblížit stylu psaní.

Moje šátky a šály

21. března 2015 v 16:21 | P. |  Můj šatník
Také máte oblíbený módní doplněk, na který nedáte dopustit a nosíte ho snad ke všemu?
Vsadím se, že určitě ano.
V mém případě jsou to šátky a šály!

Uděláme takový náhled do mého šatníku a mrknem se, kolik se tam ukrývá šátků. I mě samotnou to opravdu zajímá, protože pořád dokupuju nové a ztrácím přehled o jejich počtu.
Tak se do toho dáme!

Jako první tu máme můj nejoblíbenější tyrkysový z Takka. Stál tenkrát asi 200 Kč a je opravdu úžasný.

Opět jsem na titulce!

20. března 2015 v 13:00 | P. |  Info

Dneska jsem s potěšením zjistila, že se můj článek opět objevil na titulce blog.cz !!!
Zjistila jsem to při hodině výpočetní techniky a měla jsem co dělat, abych si nezačala poskakovat radostí.
Konkrétně jde o článek Recenze na antikoncepční kroužek NuvaRing. V komentářích se strhla celkem diskuse, no jo no, holt každý máme svůj názor. :D


Dále tu mám pár organizačních věcí.
Jak už jste si asi všimli, od verejška je tu nový design, ale o tom jsem už psala v předchozím článku.
Potom jsem trochu upravila menu - nyní lze najdete více písniček, moje wishlisty, dále pak články, které by vás mohly zajímat atd.

Prosím vás o vyplnění ankety pod tímto článkem, abych věděla, které články mám přidávat více a které třeba méně. Děkuji!

Nový design, zase....

19. března 2015 v 20:42 | P. |  Info

Já vím. Jsem hrozná.
Právě teď se mám učit vývoj tělesné kultury od pravěku až doposud, ale místo toho jsem teď půl hodiny patlala nový design. Ať žije prokrastinace!

Doufám, že se vám líbí, protože mně hrozně moc. Popravdě řečeno si myslím, že ten předchozí s kočkama byl až moc temný a to není vhodné vzhledem k tématice tohoto blogu. Takže tak.

To je asi tak všechno, nic víc ode mě dneska nečekejte. (Nehledě na to, že už pro vás připravuju dva články skoro měsíc. Takže se těšte. Haha.)


Co říkáte na nový design? Je to nyní zde pro vás přehlednější než předtím?

Balkonová podprsenka Esmara Lingerie (Lidl)

17. března 2015 v 22:19 | P. |  Recenze

Ahoj,
po krátké době jsem tady zase s recenzí.
Dneska jsem v Lidlu objevila krásnou balkonovku s krajkou a hned jsem si ji musela koupit. A co víc? Sedí mi a je dokonalá!
(Omlouvám se za kvalitu fotek, ale nemám s sebou foťák a kdybych čekala do pátku, podprsenky by vám vyprodali.)


Víkendy u nás

14. března 2015 v 19:19 | P. |  Fotografie

Zdravím,
jaro už se blíží a já po dlouhé době vyrazila ven s foťákem. Vzala jsem ségru a Honzíčka a vydali jsme se na chalupu.
Všude už lezou kytičky, takže to byla radost pohledět. Jediným temnějším okamžikem na dnešním odpoledni bylo to, že jedna králičí samice vytahala ven šest mláďat. Takže jsme našli v jejím kotci šest mrtvolek. Naštěstí jí jich ještě pár zbylo, tak alespoň že tak.Ale teď už k fotkám. Jak se tak dívám, už kvete jíva...Prostě kočičky.

Když vypadají zle moje vlasy, pak vypadám zle celá!

12. března 2015 v 20:44 | P. |  Beauty
Tento nadpis možná zní jako jeden z nářků holek, které si nevěří a stále se kritizují. Ale.

Určitě to všechny znáte. Večer si umyjete vlasy a ráno je chcete mít hezké, ale zrovna se ,,špatně vyspíte" a máte na hlavě vrabčí hnízdo, se kterým si neporadí ani žehlička. Pak se půl hodiny snažíte vytvořit na palici účes, který by vypadal kloudně, ale vlasy jsou nepoddajné, proto použijete lak. Tunu laku. No, a výsledkem je splihlý culík, se kterým se stydíte vyjít z baráku. Promarnili jste půlhodinu česáním se - to jste si ty vlasy mohly stihnout znovu umýt a vyfénovat! No jo. K vzteku. Jenže už pospícháte. Oblečete na sebe oblečení které jste měly na dnešek v plánu. Vypadáte v něm skvěle. Umíte perfektně sladit barvy, zvolíte skvělé boty a vhodné doplňky. Zrovna dnes se vám povedou dokonalé oční linky a rtěňka se vám neobtiskne na zuby. Vše je prostě super. Jediné, co vám to kazí, jsou vaše vlasy.
I když máte na sobě poslední model a líčení je skvělé, lidé si jako na potvoru stejně všimnou vlasů. Ještě aby ne! Když máte vlasy splihlé a nebo rozčepýřené, kazí vám celkový vzhled. Ale jak to vím?

Jak asi! Dennodenně se s tím potýkám.
Mám husté vlasy, které nejsou vůbec zničené ani zatěžkávané různými přípravky, proto mi neustále rostou nové - taková ta ,,mimina" okolo obličeje a také u zátylku. Na jednu stranu je to skvělé - mám pořád dost vlasů a někdy to možná působí roztomile. Jenže ve většině případů je to spíš otrava!
Často si dělám culík a z něj cop, takže mě ty mini vlásky opravdu štvou. Účes pak vypadá neupraveně rozcuchaně. Znám spoustu lidí, kteří mají stejný problém jako já, ale jsou tu samozřejmě i tací, kteří tohle vůbec nemusí řešit. Ach jo.Co pijete?

11. března 2015 v 21:18 | P. |  Beauty

Ne, neděste se, tohle opravdu není článek určený k diskusi o tom, kdo chlastá jaký alkohol. Tady jde o pití, kterým doplňujete tekutiny během dne.
Jak už jsem zmínila, zase tento článek pojmeme jako diskusi, takže můžete psát své názory a hlavně to, co pijete. Limonády? Energy drinky? Vodu?
Začnu zase já.

1. Voda
Obyčejná voda, nejlépe z kohoutku. I balenou vypiju, ovšem nesmí být perlivá. To opravdu nesnáším. Nejhorší je, když je na vodě napsáno, že je neperlivá a stejně je. Například Magnesia. Fuj.

Nový design s kočkama

11. března 2015 v 8:31 | P. |  Info
Ahoj!
Jak už jste si jistě všimli, změnila jsem vzhled blogu. Zatím nevím, jestli jsem spokojena, protože nejsem zvykla na široké stránky a menu vpravo. Ale už to chtělo změnu a já se chci zeptat právě vás, jestli se vám zde lépe orientuje nyni a nebo jestli to bylo lepší předtím. Děkuji předem za názory! (Omluvte krátký článek, pisu z mobilu. )

Zbav se pupínků přes noc!

4. března 2015 v 18:34 | P. |  Beauty
Zdravím,
teď mám nějak hodně nápadů na články a hlavně jsem si musela sepsat seznam tipů, které vám chci doporučit. Nyní tu máme můj osvědčený způsob, jak se zbavit pupínků přes noc. Nevěříte? Čtěte a vyzkoušejte sami!

Jako většinu holek mě v pubertě trápily pupínky na obličeji a celkově všude možně. Ty malé se ještě daly přežít a zamaskovat, ale co teprve ty podkožní - podebrané, zarudlé a obrovské? Určitě všichni víte, o čem mluvím.
Od nějakých dvanácti až cca do sedmnácti jsem si s nimi nevěděla rady a zkoušela snad všechno, od korektorů, přes přípravky až po pastu na zuby, ale nic mi nepomohlo.

Jenže pak jsem náhodou přišla na skvělý způsob, jak prostě nechat otok z pupínku zmizet za pár hodin. Jsem z toho úplně nadšená a chci se o to podělit, protože je to opravdu skvělé. Všichni to známe - zítra máme rande, ples, whatever a najednou se nám udělá pupínek na viditelném místě, ,,nejlépe" na obličeji. S tím si já už těď hlavu nelámu, prostě použiju Pityol a mám po problému.