Květen 2015

S koťátky poprvé venku! fotky

30. května 2015 v 8:38 | P. |  Myself
Zdravím vás všechny!

Dlouho jsem se neozvala, a to z toho důvodu, že jsem měla tu praxi a přišla jsem vždycky úplně utahaná. Ale jak já říkám - utahaná, ale šťastná. Včera mi to skončilo a při loučení jsem samozřejmě brečela. Za dva týdny jim jdu na besídku a už se jich nemůžu dočkat, nějak jsem si na to zvykla a bude mi to chybět. Včera jsem si prohlížela i kroniku MŠ od roku asi 67, takže jsem tam viděla mamku, taťku, sebe, ségru a pár příbuzných... No, bylo to moc hezký. :) O tom, jestli mi to něco dalo a jestli opravdu chci být učitelkou si můžete přečíst v článku Jak jsem zjistila, že i přes to všechno chci být učitelkou.

A teď k tématu - ve čtvrtek jsme vzali naše koťátka poprvé na sluníčko. Stejně jako ta loňská samozřejmě křičela jako malé sirény, ale určitě jim to prospělo. Už celkem slušně chodí, ale ještě to není ono - neudrží natažené pacičky. Zuby už taky mají, holčička dokonce kouše. Taky zkouší být koťata zlá - minule na mě kocourek začal prskat. Tedy - pokoušel se o prskání. Tak jsem ho vzala a řekla jsem mu, že to na mě neplatí. A už to neudělal. :D

Když jsme venku, koťata mají tendenci se držet pospolu a blízko nás. Jakmile se vzdálíme, užuž nám utíkají k nohám a těší se na tělesné teplo našich rukou. :D No, a co je nejhorší? Když je šoupnu zpátky do sena do pelíšku, tak už lezou ven. Jenom čekáme, kdy bude pelíšek prázdný a koťata budou všude po půdě.


Jarní focení - portrét

22. května 2015 v 20:25 | P. |  Fotografie
Zdravím,

po dlouhé době jsem zase fotila portrét osoby! :D Už si vlastně ani nevzpomínám, kdy to bylo naposledy. Možná už jsem trošku vyšla ze cviku. Jelikož jsem dlouho žádné fotky nepřidávala, chci ujasnit pár věcí ohledně svého fotoaparátu. NEMÁM zrcadlovku. Píšu to proto, že se mě v poslední době hodně lidí ptá, proč s sebou nemám svojí zrcadlovku, když mě vidí s kompaktem (SONY DSC HX20V). Vždycky pobaveně vysvětluju, že jsem ji nikdy neměla! :D (Jo, lichotí mi, že si to lidé myslí, protože možná dokážu s kompaktem dělat fotky jako se zrcadlovkou! :D) A proč ji nemáš? - další otázka. Proč, proč. Jednoduše jsem si na ni ještě nenašetřila. A našetřit si na ni rozhodně CHCI, ale úplně sama, protože poslední dobou nějak lidi okolo mě dostávají zrcadlovky jako nečekané dárky, i když se o focení vůbec nezajímají. Vždycky si říkám, jak je to nespravedlivé - já fotím už tak dlouho a zatím si ji nemohu dovolit. A oni ji dostanou jen tak! Na druhou stranu jim ale zas tak moc nezávidím, protože není lepšího pocitu než ten, když si na něco našetříte jen vy, úplně sami. Takže - kam asi půjdou peníze z brigády za květen? Do prasátka, do prasátka...


Fotila jsem ségru. Myslím, že to dopadlo dobře, bylo hezké počasí, spíš teda až moc, protože bylo dost těžké najít místo, kde by ani jedné z nás nesvítilo do očí. Nakonec se ale zadařilo a výsledek už zhodnoťte sami.

Jak jsem zjistila, že i přes to všechno chci být učitelkou

21. května 2015 v 19:47 | P. |  Myself
Možná to víte. Od pondělí jsem na praxi ve školce a ačkoliv některé děti pořádně zlobí, vím, že jednou chci být učitelkou. Pamatuju si, jak jsem si jako malá povídala s mamkou, že chci učit děti ve školce a mamka mi říkala, že potom můžu jít na tu školu do Prachatic. No, a tato slova vyřčená před více než deseti lety se naplnila a já se do Prachatic dostala, už jsem ve třeťáku a mám první souvislou praxi, za kterou jsem fakt vděčná, a přestože jsem po půldni ve školce unavená více než po dní ve škole, jsem šťastná a - ještě jednou opakuji - vděčná, že mohu být mezi dětmi a získávat cenné zkušenosti.


Míchaná vajíčka se zeleninou, mozzarellou a topinkou

19. května 2015 v 20:00 | P. |  Cooking
Určitě si dovedete živě představit následující situaci - máte hlad a v lednici vůbec nic není. Co s tím?
Když u nás v ledničce opravdu nic není, vajíčka jsou tam pořád. A s nimi se dá udělat tolik věcí!
Co třeba? Třeba míchaná vajíčka se zeleninou, mozzarellou a topinkou.


Outfit 0.5 | Mustard yellow

18. května 2015 v 22:06 | P. |  Outfits
Zdravím,
jelikož jsem byla nastydlá a navíc jsem zkoušela experiment s vlasy (možná vás s ním seznámím příště), bylo zcela nemožné nafotit (nebo spíše dofotit) další kombinaci oblečení. Nejprve jsme totiž fotily se Steffie, ale jelikož bylo prudké slunce, až doma jsem zjistila, že pár fotek je nepoužitelných, protože mám ukrutné stíny pod dekoltem. :D Za to samozřejmě nemůže Steffie ani já, je to prostě počasí.
A ještě něco - dneska je to přesně měsíc, co jsem tyhle články začala vydávat. Takže je to nakonec možná dobře, že článek je až dnes, ne? :)
Za část fotek tedy vděčím Steffie a za část také své ségře.eBay recenze - kryty na mobil

16. května 2015 v 12:19 | P. |  Recenze
Je tady další recenze!:)

Tentokrát to budou kryty na mobil z eBaye.

Najdete je ZDE a ZDE.

Já i sestra jsme s nimi opravdu spokojené. Ty silikonové jsou bezva na dlouhodobější nošení, ten plastový (ten úplně nahoře) je takový "sváteční", protože vlastně nechrání mobil před odřením úplně celý.


Hodnocení:

10/10

Návrat z Anglie + fotky a už máme koťátka!

15. května 2015 v 9:46 | P. |  Myself
Tak jsem se vám vrátila, živá a zdravá!

Jsem zpět. Londýn je krásnej, co si budem povídat! Nejradši bych tam zůstala déle, ale doma je doma.

Nechci tady popisovat vše podrobně, protože se do Anglie jezdí často a jsou toho plné jiné blogy, takže žádný detailní deníček nečekejte. Povím vám jen pár nejlepších zážitků, na které dlouho (nebo nikdy) nezapomenu.

Cesta autobusem byla super, měli jsme vtipné řidiče i průvodce. Celou cestu jsme koukali na filmy - Nedotknutelní, S čerty nejsou žerty, Harry Potter.

Cesta tam byla dlouhá, protože jsme vyráželi po obědě. Do Německa jsme dojeli hned a cesta přes něj byla nekonečná. Tím nechci říct, že mě to nudilo - naopak, na cestování mám stejně nejraději tu samotnou jízdu. :D
(Na benzínkách v Německu měli vtipné záchody - samoomývací prkénko, se kterým jsem samozřejmě neuměla, takže se mi vždycky točilo pod zadkem. Co dodat.)

Na hranicích ve Francii proběhla přísná kontrola pasů. Museli jsme stát ve frontě a hlídači jednomu po druhém kontrolovali doklady. Mezitím další hlídač se psem prohledával autobus, jestli v něm náhodou někdo nezůstal a tudíž nepředložil pas.

Pak už jsme jen čekali na příjezd trajektu a vjeli jsme do něj.
Jelikož byly asi čtyři hodiny ráno a my v autobuse téměř nespali, bylo to fakt nesnesitelný. Usnula jsem na trajektu na stole! :D Byli jsme všichni unavení, proto na nás pohyby trajektu působily dvojnásobně a nebylo nám příliš dobře.

No, a pak jsme najednou byli v Anglii. Jeli jsme vlevo a bylo to divný. :D
Za pár hodin jsme dorazili přímo do Londýna a začali vídat první Double deckery. Čekala jsem, kterou významnou památku uvidíme jako první. Byla to budova parlamentu a Big Ben. Následně se před námi objevilo London Eye a my se ségrou užasly, jak velké je.
Celý den jsme měli prohlídku po Londýně a pak nám dali rozchod na Leicester square. Pár holek šlo do Primarku, který byl celkem daleko a my jsme šli kousek s nimi, ale pak jsme se vrátili na náměstí. Šli jsme do KFC a pak jsme se chvíli procházeli, ale byli jsme tak unavení, že jsme se nezmohli na nic jiného než si jen sednout na lavičku. Skoro jsem tam usnula. Celý den mi hrozně bolelo břicho, ani nevím proč, ale druhý den už to naštěstí bylo v pohodě.


Nejjednodušší jarní jídlo

13. května 2015 v 16:05 | P. |  Cooking
Většinou doma vaříme hodně jídla a mnohdy třeba i na den dva dopředu, ale když jsme například po zábavě nebo koncertě, vsadíme na jednoduchý pokrm - rozšťouchané brambory s volským okem.


Je to opravdu velmi jednoduché a zvládne to každý - myslím, že ani nemusím psát recept. Klasicky uvaříme brambory, ty poté rozšťoucháme. Já je pak nandala do silikonových formiček, aby to na talíři vypadalo lépe. Vajíčka jsou udělaná v mikrovlnce, lepší jsou samozřejmě na pánvi, ale takhle je to mnohem zdravější.

Outfit 0.4 | It's cold outside

9. května 2015 v 10:00 | P. |  Outfits
Vítejte u dnešního outfitového článku!
Tyto fotografie byly pořízeny už minulou sobotu, den před odjezdem do Anglie a zhruba tak pět minut před mým odjezdem do práce. Říkala jsem si, že další outfit vyfotím v Anglii, ale když jsem se zamyslela nad tím, co budu mít na sobě za vražedné kombinace - parku s běžeckýma botama apod., rozhodla jsem se poprosit ségru o fotky už raději v Čechách za barákem. :D
Minulý post měl celkem velkou odezvu, tak doufám, že se vám bude líbit i tento!:)


Domací kakaové muffiny - recept

6. května 2015 v 21:00 | P. |  Cooking
Zdravím,
je středa a já přicházím s dalším receptem. Tentokrát jde o kakaové muffiny s kousky čokolády, které jsme se sestřenicí a bratrancem pekli o Velikonocích.

/přednastaveno - jsem v zahraničí/


Budeme potřebovat:
250g hladké mouky
1 ks vejce
120g cukru krystalu
půl hrnku oleje
necelý hrnek mléka
půl pytlíčku prášku do pečiva
50g kakaa
půlka čokolády

Jak ušetřit? Velký návod!

5. května 2015 v 10:15 | P. |  Other
Jelikož jsem zjistila, že většina z vás, mých čtenářů, jste mladí lidé, takže studenti, proto jsem připravila článek o tom, na čem všem se dá ušetřit a přesto si neupírat. Tak se do toho dáme!

/přednastaveno - jsem v zahraničí/

Informace jsem čerpala ze svých zkušeností a také z fór na vinted.cz, protože se mi tam líbily tipy od různých dívek a rozhodla jsem se je dát dohromady.


Jak ušetřit na jídle

Bez jídla se neobejdeme, proto za něj utrácíme nejvíce peněz. Ale i na něm se dá docela dobře ušetřit a přesto si pochutnáte.
  • Zkuste si dělat vlastní svačiny! Jedna holčina na vinted.cz psala, že když si zkusila připravit vlastní svačiny místo každodenního kupování jídla, ušetřila pětistovku. Není to skvělé?
  • Sledujte slevy! Když se porozhlídnete v letácích různých supermarketů, budete mít přehled o všem jídle, které je ve slevě. Koneckonců, slevu máte zvýrazněnou přímo v obchodě. Takže, proč kupovat jogurt za plnou cenu, když ten vedle je ve slevě za polovinu?
  • Neřiďte se značkou! Zjistila jsem, že teď v Lidlu prodávají nanuky, které chutnají jako Mrož a Míša, ale nezaplatíte za ně 14 korun, nýbrž jen 7. To je o celou polovinu levnější! To samé je to se vším - například u hermelínů. Klasický Camembert od kauflandské značky stojí kolem dvacky a ten ,,Král sýrů" atd. už stojí třeba 35 korun. A ve výsledku chutnají úplně stejně! Zkuste se koukat na ceny, místo toho, abyste koukali na značky. Nenabádám vás k tomu, abyste kupovali ,,šunty", ale je zbytečné platit tolik peněz za jídlo, které můžete mít i levnější, ne?
  • Jezte domácí zeleninu a ovoce! My třeba přes léto máme domací zeleninu a ovoce ze zahrádky, ale ne každý tu možnost má. Kdo ale jo, je skvělé toho využít a jíst co nejdéle. Můžete je i zakompotovat, čímž ušetříte za kupované kompoty v zimě.
  • Nekupujte zbytečnosti! Já sice ještě svou domácnost nemám, ale z domova vím, kolik toho máme doma v lednici a co se pak zkazí. Takže je lepší koupit si denně jeden jogurt, než pět najednou a pak na tři zapomenout.
  • Na druhou stranu - nekupujte šmejdy! I kdyby bylo jídlo plné éček a glutamátů sebevíc levná, raději dejte přednost dražšímu bez škodlivých látek. Protože zdraví máme jenom jedno!


První máj - kočičí lásky čas!

3. května 2015 v 12:00 | P.
Zdravím,
nemohu se s vámi nepodělit o video, které jsem pořídila na prvního máje. Je natáčené z okna. Tři kočky čekající koťátka se k sobě neskutečně tulily. Byla to radost pohledět, protože k sobě skvěle ladily! :D


<3

/přednastaveno/

Já odjíždím, články zůstávají

2. května 2015 v 23:45 | P. |  Myself
Zdravím,
Hlásím se naposledy z masa a kostí. :D Alespoň tedy dalších pět dní s vámi nebudu v přímém kontaktu, protože jedeme do té Anglie. Nemusíte se však bát, že blog bude stávkovat - kdepak, mám přednastaveno spooustu článků. :D Nezapomněla jsem ani na pravidelné články do rubriky Cooking a Outfits. Dále se můžete těšit na obrovský manuál s radami a tipy, jak se dá ušetřit na různých věcech.
Budu ráda, když sem zavítáte!
Pokusím se napsat nějaký článek přímo s Británie, ale určitě víte, jak je to se psaním článků z mobilu. Když už něco napíšu, nedokážu to pěkně zarovnat a fotografii nezmenším. Tak to, prosím, přejděte, po příjezdu vše upravím.

Jsem moc vděčná za bohatou zpětnou vazbu na třetí outfitový článek, opravdu jste mě mile potěšili!:)

Outfit 0.3 | Spring look

2. května 2015 v 6:30 | P. |  Outfits
Vítejte u dalšího outfitového článku!
Focení tohoto outfitu bylo trochu složité, protože celý den pršelo, a jelikož jsem si chtěla vzít baleríny, musela jsem to nějak zkousnout. Fotili jsme se Steffie a tímto jí moc děkuji za spolupráci. Doufám, že nebyla poslední.