Srpen 2015

28/08/2015 - prázdninové focení

28. srpna 2015 v 13:04 | P. |  Fotografie
Zdravím vás, tak co, jak si užíváte poslední letní dny? Já je trávím v práci v infocentru. Obec Chanovice je sice malá vesnice, ale máme tu spousta věcí k vidění. Někdy mě až překvapí, kolik lidí přijde, minule jsem tu měla dokonce dva Japonce! :D :D

Volné dny v srpnu jsem mimo jiné trávila focením, protože žádný učený z nebe nespadl a mně nezbylo nic jiného než jen cvakat a cvakat a učit se a učit se.

Na začátek tu mám fotku našeho nového přírůstku Stefánka III. Kamarádky z vedlejší vesnice jej našly odhozeného v pangejtu, ujaly se jej a teď jej máme my. Je to zlatíčko na pohled a úžasný mazel, ale zlobí jako čert. Teď zrovna hlídáme tetě jorkšírku Míšu, tak si Stefan má s kým hrát. Je neuvěřitelné, jak ti dva spolu dovádí - pokoušela jsem se je vyfotit, ale vždy z toho vyšla taková šedo-hnědo-černá koule.


Několik užitečných rad pro všechny blogery

25. srpna 2015 v 13:55 | P. |  Píšu
Jednou takhle po poledni v práci, když jsem právě dojedla a dočetla další knihu od Sophie Kinselly (a obratem si objednala další), jsem dostala nápad na další článek, který by mohl být pro mnohé z vás užitečný. Bude se hodit především pro ty, kteří chtějí, aby jejich blog někdo četl - články jej zajímaly a i blog samotný aby působil příjemným dojmem.

Vzhled blogu
Vzhled vaší stránky - první bod, který se zdá býti nevýznamným, ale opak je pravdou. Možná argumentujete, že je každého věc, jak jeho blog bude vypadat, že každý má jiný vkus. To jistě, to nikomu nevyvracím. Nechci mluvit o záhlaví - tam ať každý má to, co chce. Ať už je to kočka, kytička a nebo nějaká japonská postava Anime. To je fuk. Mně jde spíš o barvu stránky a písma. Obecně platí, že se lépe čte tmavý text na světlém podkladu než naopak. Připravila jsem pro vás názornou ukázku. No, řekněte, co je pro vaše oko příjemnější?


Domácí dýňová polévka

18. srpna 2015 v 21:11 | P. |  Cooking
Zdravím,

delší dobu jsem se tu neukázala, protože jsem toho měla fakticky moc. Byla jsem u kamarádky na návštěvě, potom na dovolené s přítelem a potom jsem si prostě jen užívala sluníčka. O tom ale chci mluvit až u dalšího, deníkového článku. Teď tu pro vás mám recept na skvělou dýňovou polévku, protože děda vypěstoval několik dýniček Hokkaido. Samozřejmě jsem toho hned využila a započala jsem druhý pokus o polévku. Protože do té loňské jsem přidala moc chilli a nedalo se to jíst.Návrat z Lipna + fotky!

2. srpna 2015 v 22:48 | P. |  Fotografie


Zdravím vás!
Tak jsem doma z dovolené na Lipně. Byli jsme v kempu pod stanem a na kole jsme objeli celou nádrž Lipno, což je cca 90 km. Chvílema to byl záhul a když už se konečně vjelo na rovnou stezku podél vody, bylo tam zase plno bruslařů a chodců, takže se člověk stejně moc klidně neprojel a musel být furt ve střehu. Přede mnou třeba spadla holčička na in-linech a já teď nevěděla, jestli se zvedne na tuhle stranu nebo na druhou a jestli se vůbec zvedne, protože jsem ji potřebovala objet a netušila jsem kudy. Stejně tak chodci. Vůbec nebrali ohled na ostatní a prostě šli prostředkem trasy určené jak pro ně, tak pro kola. Ještě divně čuměli, když jsme je objížděli. Ale jinak Lipno je krásné a i když to byla velmi aktivní dovolená, moc jsem si to užila, protože prostě zážitky z kempu z večera u táboráku jsou fakt nezapomenutelné! Nejlepší byla asi tichá pošta, kterou jsme hráli každý večer. Pro příklad vám sem dám pár příkladů, co jsme v šestnácti lidech (8 dospělých a 8 dětí) dokázali zplodit! :D