Září 2015

5 způsobů, jak si zlepšit den

15. září 2015 v 19:41 | P. |  Myself
A je to tady - začala nám škola, někomu třeba i práce, zkrátka skončily prázniny a začal nám zase denní režim plný povinností, který pro mnohé z nás může znamenat stres a napětí. Právě pro ty z vás, kteří se potřebují odreagovat od školy a nebo prostě jen od každodenních problémů je tento článek.

Minulou sobotu jsem měla fyzicky náročný den - jakožto vesničanka jsem musela jako každý rok povinně naklusat na pole a strávit tam den vybíráním brambor. Přišli jsme z jednoho pole a hned šli na druhé, což pro mě znamenalo i malé citové vyčerpání. Druhé pole totiž nebylo původně v plánu a jelikož mám v povaze, že musím vědět všechno dopředu a všelijaké spontánní věci špatně snáším, samozřejmě jsem se trochu naštvala a hned jsem měla horší náladu.

No, a po náročném dni by měl následovat zasloužený odpočinek. Protože byl doma klid a nikdo už nepotřeboval s ničím pomoci, rozhodla jsem se pro koupel. Zapálila jsem si Yankee Candle a se sklenkou vína jsem se ponořila do bublinek.

1. Dopřejte si dlouhou koupel
Když se potřebujete na chvíli odreagovat, není nic lepšího než dát si dvacetiminutový "voraz" ve vaně. Napustťe si teplou vodu, přidejte koupelovou sůl nebo vonný olej a zapalte si svíčku. Pak se jen ponořte do vody a snažte se myslet na něco hezkého a nebo třeba na nic, pokud to dokážete. Ve vodě zůstaňte cca 20 minut.
(Tip - řekněte předtím rodině, kam jdete a že nechcete být rušeni - určitě to pochopí.)

Musím říct, že po této proceduře jsem se cítila opravdu skvěle. Člověk by si měl denně vyhranit alespoň těch 20 minut jen pro sebe, aby si srovnal myšlenky a na chvíli "vypnul". Ale to mi neuvěříte, když to nezkusíte! :)


Bára a Léňa aka. Mateřská.com

8. září 2015 v 19:11 | P. |  Music
Zdravím vás opět po delší době.
Dlouho jem se neozvala - ne proto, že bych neměla čas, ale spíš jsem neměla chuť nebo náladu dopsat rozepsané články. A že jich mám požehnaně! Chtěla bych to co nejdříve dohnat, ale když to prostě nejde, tak to nejde. Proto přidávám tento ne příliš obsáhlý článek s videoklipy a písničkami od Báry a Léni, které jsou prostě bomba!:)

,,Materska.com je projektem zpěvaček Lenky Jankovské (Lena Yellow) a Báry Vaculíkové. Jak již název napovídá, shrnuje jejich pocity a zkušenosti v rolích novopečených matek, které se snaží skloubit své hudební ambice s plínkami a kojením. Pomocí kontrastu, sebeironie a nadsázky odráží tabuizovaná témata fyzické a psychické únavy, které k začátku mateřství neoddělitelně patří. Zpěvačky se v tomto zátěžovém období rozhodly vstoupit do soutěže Hlas Československa a dostaly se tak do řady kontroverzních situací. Klip k písni Laktační psychóza, který na účast v soutěži reagoval, se díky své syrovosti stal virálním videem a odstartoval tak realizaci celého stejnojmenného alba, na které se internetová komunita složila veřejnou sbírkou. Tento způsob financování byl v České republice použit poprvé." zdroj

První peckou od nich je samozřejmě Laktační psychóza. Holky zpívají s nadsázkou o utrpení matky s malým dítětem a do toho prolínají i svou účast v Hlasu. No, nejprve si poslechněte tuhle.