Říjen 2015

Energetické kuličky s burákovým máslem

31. října 2015 v 12:00 | P. |  Cooking
Také tak milujete cukroví a prostě všechno, co se dá sníst jako jednohubka? Já mám nejraději takové ty klasické kokosové kuličky z tatranek. No jo, jenomže to je abnormálně sladké a tučné! Proto jsem si našla něco obdobného, ale mnohem zdravějšího. Představuji vám výborné kuličky, do kterých můžete přidat všechno, co vás napadne!

Nejprve si připravte hrneček, pomocí kterého budete dávkovat ingredience. Je úplně jedno, jak bude velký.

Na kuličky budete v první řadě potřebovat ovesné vločky, burákové máslo, med a kokos. Další přísady jsou už jen na vás - chia semínka, slunečnicová semínka, mandle, čokoládové kousky, vanilka, banán, rozinky, brusinky, cokoliv!


Mugcake s jogurtem a ovocem

30. října 2015 v 9:30 | P. |  Cooking
Dnes ráno jsem měla mugcakeovou premiéru. Včera mě jej naučila kamarádka a mně tak moc chutnal, že jsem ho musela ráno udělat ségře a ta se po něm také přímo olizovala. Nezbývá nic jiného než říct - čtěte a běžte ho také vyzkoušet!


Na těsto budete potřebovat semleté ovesné vločky, jedno vejce a jedno větší jablko. Na ozdobu pak mražené ovoce a bílý jogurt.

Co jste (jsme) nevěděli o hormonální antikoncepci

28. října 2015 v 6:00 | P. |  Just girly things
Hormonální antikoncepci užíváme každá druhá, ale víme o ní opravdu všechno? Známe všechny její vlastnosti a orientujeme se v mýtech a faktech? Sepsala jsem pro vás seznam několika věcí, které jste možná netušili - tak třeba, veděli jste, že...

  • po antikoncepčních pilulkách se nepřibírá?
Toto je jeden z mýtů, který často odradí dívky, které uvažují o pilulkách. Věc se má tak, že po samotných práškách se netloustne, jde jen o to, že tělo může začít zadržovat vodu a nebo uživatelka má mnohem větší chuť k jídlu než předtím. Zkrátka samo od sebe to není!

  • žena je chráněna i o sedmidenní pauze?
Musím se přiznat, že jsem ze začátku trochu tápala a nevěděla jsem, jak to vlastně je - spíš jsem si tedy myslela, že jakmile vysadím antikoncepci (v mém případě vyndám kroužek), přestávám být chráněna a jsem nucena použít mechanický způsob ochrany. Věc se má tak, že i když přestanete brát pilulky kvůli pauze na menstruaci, chráněni jste!


Stefánek, to naše koťátko

27. října 2015 v 22:26 | P. |  Myself
Už strašně dlouho jsem vám neukázala našeho Stefánka. Naposledy jsem ho sem dávala, když byl ještě malé, hubené kotě. Teď už je z něj chlapák, no, podívejte se sami!

Viděli jste někdy něco rozkošnějšího? :3

10 důvodů, proč nakupovat v sekáči

21. října 2015 v 22:39 | P. |  Myself
Na základě mých outfitových článků jste si jistě vyvodili, že velmi často a velmi ráda nakupuji oblečení v sekáčích a na internetových bazarech. Teď si povíme, proč je to tak super!

1. Je to levné
To především! Zatímco v obchodech typu New Yorker seženete obyčejné triko nejméně za 150 korun, v sekáči ho můžete koupit s trochou štěstí i za pět korun. (Ano, vážně!)

2. Je to originální
Pokud si koupíte triko v klasickém obchodě, můžete si být jisti, že ve vašem okolí bude nejméně pět dalších holek, co ho budou mít. Kousky, co ulovíte v sekáči, nebude mít nikdo!

3. Přátelské prostředí
Zatímco ve značkovém obchodě na vás prodavačky koukají jako na blbky a nebo zlodějky, prodavačky v sekáčích bývají milé!

4. Prodavačky se vyznají v módě!
Viz bod 3. Prodavačky v klasickém obchodě tomu většinou prd rozumí a jsou tam "jen na ozdobu". Milé prodávající v second handu vám vždy poradí, řeknou vám, zda vám to sluší nebo ne a hlavně - jejich hlavním cílem není prodat vše za každou cenu, ale prodat správnou věc správné slečně!

5. Ceny jsou mnohdy pohyblivé
V mnohých sekáčích se můžete s prodavačkou domluvit i na ceně. Tohle se vám v klasickém krámu nestane ani omylem!Vždyť ženský má být kus!

19. října 2015 v 17:21 | P. |  Píšu
Pokud jste tuhle písničku ještě neslyšeli, pravděpodobně jste byli posledních pár dní odstřiženi od světa.

Ano, uhodli jste správně, že je o Ewinu píseň Mám boky jako skříň. V mém okolí není snad nikdo, kdo by říkal, že je super. Spíš naopak všichni hekají, že je hrozně chytlavá a celkově šílená. Chytlavá je, což o to. Šílená možná taky, ale teď je otázka, v jakém slova smyslu. Je hrozně jednoduché říct, že je hrozná a k ničemu. Když se nad ní ale zamyslíte, možná naleznete hlubší smysl.

Farna byla celkově vždycky celkem hubená holka. (Jak bych to mohla nevědět, když jsem ji milovala několik let.) O to větší bylo pozdvižení, když najednou trošku přibrala. Bulvár hned začal psát, jak je obézní, jak ji všude tečou špeky a já nevím co všechno. Ewa právě možná (nebo spíš určitě) proto složila tuhle pecku a pořádně jim to nandala.


Domácí levandulová limonáda

11. října 2015 v 15:05 | P. |  Cooking
Přeji krásný den vám všem!
Venku je opravdu krásně - všude poletuje barevné listí a už se konečně dá mluvit o pravém podzimním počasí. Tohle období opravdu miluju!:)

Poslední dobou jsem se nějak zbláznila do levandule. Chci mít všechno s touto vůni a motivem a je mi jedno, co to je. :D V tomto šílenství jsem se rozhodla zkusit udělat domácí levandulovou limonádu. A dopadlo to skvěle - musíte to zkusit!