Listopad 2015

Proč je dobré psát si deník

23. listopadu 2015 v 20:16 | P. |  Just girly things
Po dlouhé době jsem zase sáhla pod postel a vytáhla své staré deníky. Při jejich čtení jsem se pobavila, ale i celkem zastyděla. Pokud jste si někdy deník psali a pak to po sobě četli, určitě víte, o čem mluvím - máte hrozně divný pocit z toho, co jste před časem napsali VY SAMI! Když se na to ale podívám celkově, jsem moc šťastná, že jsem si deníky psala, protože bych si jinak nepamatovala takhle přesně to, co jsem prožívala.


Vánoční filmy - inspirace I.

21. listopadu 2015 v 13:50 | P. |  Filmy
Zdravím vás v tomto krásném dni!
Venku nám padá první sníh a blíží se první advent - myslím, že už je nejvyšší čas začít pomýšlet na Vánoce! Na dárečky je možná ještě brzy, ale proč si ne
navodit vánoční atmosféru a náladu filmy s vánoční tématikou? Tady máte několik mých tipů a doporučení, na co se rozhodně podívat!


1. Past na Ježíška
Opravdu krátký film, který má zhruba dvacet minut, ale to rozhodně neubírá na jeho kvalitě. Zobrazuje úplně tu klasickou českou rodinu s dvěma dětmi kolem šesti a osmi let, které chtějí chytit Ježíška. Připravují past a je z toho cítit to dětské očekávání, které jsem i já jako dítě zažívala. Je to krásně doprovázené vyprávěním a jsou zde vidět i typické české zvyky. Takže za mě je tohle opravdu nutnost, kterou musíte vidět! Doporučuju kouknout se pár dní před Štědrým dnem a nebo přímo ten den. Odkaz na Past na Ježíška ZDE.


Domácí svařené víno/svařák

8. listopadu 2015 v 19:08 | P. |  Cooking
K chladným, předvánočním večerům neodmyslitelně patří svařené víno nebo vánoční punč. Sice ještě není ten pravý vánoční čas, ale to přeci vůbec nevadí, svařák si můžete dát i tak!

Vždy jsem milovala vánoční trhy, a to hlavně kvůli vánočnímu punči. Sice je to jednou za rok, ale stejně tam bývá na můj vkus velmi předražený a ještě ke všemu z levného krabicového vína. Myslela jsem si, že je výborný, až do té doby, než jsem i udělala vlastní z kvalitního lahvového. Lidi, to je úplně jiná liga! Chuťově se to absolutně nedá srovnávat, zkrátka co je domácí, to je mnohem lepší!


Domácí horká čokoláda se skořicí

1. listopadu 2015 v 13:34 | P. |  Cooking
Poslední dobou je to tu samý recept, protože jelikož jsem měla prázdniny, věnovala jsem se vaření a zkoušela jsem nové věci. Zrovna včera jsem se konečně odhodlala vyzkoušet domácí horkou čokoládu, ale ne jen tak ledajakou - takovou
tu hustou, jako z kavárny!

Moje maminka pracuje v cukrárně - kavárně a já tam dříve tak ráda chodila hlavně kvůli horké čokoládě, co tam nabízí. Je tak hustá a výborná! Říkala jsem si, že takovou čokoládu asi doma nikdy nezvládnu udělat. Pak jsem ale objevila celkem dobře vypadající recept v časopise Albert a rozhodla jsem se, že to zkusím. A jak to dopadlo? Moje čokoláda byla úplně stejně hustá jako ta "od maminky z cukrárny" a hlavně měla úplně stejnou chuť!
__
Pozn. pod čarou - můžete zde vidět ikonku "christmas time". Budu ji teď vkládat ke každému článku, který bude mít co dělat s Vánoci. A čokoláda k Vánocům patří, no ne?