Březen 2016

24.3.2016 | Tam, kde to mám nejradši

25. března 2016 v 9:21 | P. | 
Žijeme v minuaturní vesničce, o které by kdekdo nezasvěcený řekl, že tam chcíp' pes, protože tu není téměř nic k vidění. Ale není to ani zdaleka pravda. Krásná místa někdy prostě nelze vidět očima. Musíte je hledat srdcem.

Čím jsem starší, tím víc si uvědomuju, co mě obklopuje. Rozplývám se nad každou drobností, co venku spatřím. Včera jsem byla na procházce se svou desetiletou sestřenicí. Smála se mi, že si fotím naprosto všechno. Snažila jsem se jí to vysvětlit, však zjistila jsem, že k tomu musí člověk dospět sám. Vzpomínky jsou zkrátka velmi důležité.


Pokáč - Zima

24. března 2016 v 10:37 | P. |  Music
Nějak se nemůžu přimět k dopsání všech hlubokomyslných textů, které mi leží v Rozepsaných. Tak tady máte písničku.

O Pokáčovi jsem zde už psala. Dnes bych vás chtěla seznámit s jeho písničkou Zima, která dokonale vystihuje Čechy a jejich věčnou nespokojenost s každým počasím a ročním obdobím. Znáte to. Už aby bylo léto!


Co přinesl únor

9. března 2016 v 16:52 | P. | 
To už je pryč další měsíc? Hrozně to utíká. Za chvíli budu mít po maturitě, vystuduju vysokou, vdám se a porodím první dítě...
Tenhle článek jsem začala psát už posledního února, jenže pak mě to přestalo bavit. Po deseti dnech jsem se k tomu zase dokopala, protože jsem si řekla, že si jednou poděkuju. Tak jsem tady.

Co se událo v mém životě během února?

Zaprvé - podala jsem si přihlášky na vysokou školu. Poslala jsem čtyři - a všechny do Plzně na pedagogickou fakultu. Ještě mě toho letos čeká dost - maturita, přijímačky, plus vlastně autoškola! To mi připomíná, že už umím couvat. Autoškolu sice ještě nedělám, ale taťka a přítel se mnou mají takovou trpělivost, že mě berou na letiště trénovat. A zrovna na Valentýna jsem se učila s přítelem couvat. Byla to celkem sranda, protože na jedné straně letiště jsou takové vysoké betnové sloupy a přítel po mně chtěl, abych začala couvat (poprvé!) zrovna tam. Ještě že jsem řekla, že raději pojedeme na druhou stranu, kde je jen tráva, protože kdybychom zůstali tam, nabourala bych přítelovo auto na první dobrou. Uff!