Duben 2016

Co je to láska

26. dubna 2016 v 6:00 | P. | 
"Lásku vytváříme sami, když se rozhodneme milovat. Pokud milujeme, děláme věci, které lásku živí. A ta roste."

Hledala jsem k tomuto článku nějaký ilustrační obrázek. Mé hledání však úspěch nemělo. Zkusili jste si někdy zadat do vyhledávače "láska"? Tolik srdíček, růží a prstýnků na jednom místě! Mrzí mě, že láska evokuje ten tyto symboly, které se už za ta léta stala něčím, co by se dalo označit jako klišé. Pokud jste již tento nepopsatelný pocit zažili, víte moc dobře, že láska není jen puget růží a večeře při svíčkách. Je v tom mnohem, mnohem více.

tenhle nebyl pod tagem láska

25.4.2016 | Co je nového

25. dubna 2016 v 9:27 | P. | 
V sobotu byl Plzeňský Majáles, na který jsme se ségrou jeli primárně kvůli Voxelovi a Pokáčovi. Sice hráli každý jen malou chvíli, asi je tlačil čas, ale bylo to opravdu moc hezký - Pokáč je opravdu bezprostředně vtipný, aniž by se snažil a bylo to trapný, a Voxel prostě přirozeně šíří pozitivní energii. Byla to akustická stage, takže to nebylo nic neosobního jako ta velká podia. Když jsme se s nimi chtěli vyfotit, nebyli protivní nebo s prázdným výrazem, jako mívají více slavní zpěváci. Takže já jsem nadšená!

Vdechni život starým věcem | DIY povlaky na polštářky

9. dubna 2016 v 11:14 | P. |  Tutorials
Vítejte u nové série článků Vdechni život starým věcem!
Možná znáte ten pocit, když si chcete tak nějak zrenovovat, obnovit věci v pokoji/bytě/domě, ale nemáte požadované finanční prostředky koupit úplně nové věci. To je přesně můj případ.
Říkala jsem si, proč utrácet plno peněz třeba zrovna za nové polštářky, když si mohu koupit látku a prostě jen ušít potahy na staré, nemoderní nebo dokonce dětské polštářky. Dnes vám ukážu pár svých výtvorů a třeba vás i inspiruji. Jdeme na to!

3.4.2016 | Jak je krásně na světě + kuchařka!

3. dubna 2016 v 13:01 | P. | 
Hned na začátek bych vám chtěla ukázat svou novou kuchařku a třeba vás i trochu namotivovat k něčemu podobnému. Teda alespoň ty, které vaření opravdu baví, tak jako mě. Začala jsem si psát recepty už na Kočku v kuchyni, ale chtěla jsem něco hmotného. Založila jsem si tedy vlastní kuchařku. Nedělám ji ani tak pro sebe, jako pro své děti a vnoučata. Mám veliké nutkání napsat tam už hned teď věnování pro svou dcerku, ale samozřejmě tyhle věci jsou ještě ve hvězdách, takže zatím nechávám úvodní stránku prázdnou. Jednou to tam dopíšu.

Než přejdeme k fotkám, chtěla bych vám dát pár tipů, které mohou být užitečné při zakládání kuchařky. Zaprvé - pořiďte si desky s kroužkovou vazbou na folie. Klasický sešit je sice fajn, ale v tomhle případě to není moc dobrá volba, protože v průběhu let budete určitě recepty doplňovat a v sešitě byste to měli přeházené. A já jsem typ člověka, který musí mít všechno pěkně seřazené, takže jsem si rozdělila rubriky a už tam budu jen zakládat.

To se rovnou dostáváme k druhému tipu - rozmyslete si, jak si svou kuchařku budete dělit. Jestli to bude na snídaně, dezerty, večeře atd., nebo na maso, těstoviny, brambory a tak dále. Já jsem si zvolila tu první možnost a zatím mi vyhovuje.

A třetí tip - dejte si opravdu záležet. Pokud to děláte cíleně a chcete z této kuchařky čerpat v budoucnu, je třeba snažit se o přehlednost a úhlednost. Já si proto recepty zakládám v tištěné podobě, protože bůhví jestli by to po mně moji potomci (nebo i já) jednou přečetli. To samé platí i o zkratkách a různých nejasných poznámkách - raději pište stručně a jasně, ať to po sobě nemusíte luštit.

A teď - tadá - moje kuchařka! (Jsou jí teprve dva dny, takže ještě není vůbec obsáhlá, ale to brzy napravím.)