3.4.2016 | Jak je krásně na světě + kuchařka!

3. dubna 2016 v 13:01 | P. | 
Hned na začátek bych vám chtěla ukázat svou novou kuchařku a třeba vás i trochu namotivovat k něčemu podobnému. Teda alespoň ty, které vaření opravdu baví, tak jako mě. Začala jsem si psát recepty už na Kočku v kuchyni, ale chtěla jsem něco hmotného. Založila jsem si tedy vlastní kuchařku. Nedělám ji ani tak pro sebe, jako pro své děti a vnoučata. Mám veliké nutkání napsat tam už hned teď věnování pro svou dcerku, ale samozřejmě tyhle věci jsou ještě ve hvězdách, takže zatím nechávám úvodní stránku prázdnou. Jednou to tam dopíšu.

Než přejdeme k fotkám, chtěla bych vám dát pár tipů, které mohou být užitečné při zakládání kuchařky. Zaprvé - pořiďte si desky s kroužkovou vazbou na folie. Klasický sešit je sice fajn, ale v tomhle případě to není moc dobrá volba, protože v průběhu let budete určitě recepty doplňovat a v sešitě byste to měli přeházené. A já jsem typ člověka, který musí mít všechno pěkně seřazené, takže jsem si rozdělila rubriky a už tam budu jen zakládat.

To se rovnou dostáváme k druhému tipu - rozmyslete si, jak si svou kuchařku budete dělit. Jestli to bude na snídaně, dezerty, večeře atd., nebo na maso, těstoviny, brambory a tak dále. Já jsem si zvolila tu první možnost a zatím mi vyhovuje.

A třetí tip - dejte si opravdu záležet. Pokud to děláte cíleně a chcete z této kuchařky čerpat v budoucnu, je třeba snažit se o přehlednost a úhlednost. Já si proto recepty zakládám v tištěné podobě, protože bůhví jestli by to po mně moji potomci (nebo i já) jednou přečetli. To samé platí i o zkratkách a různých nejasných poznámkách - raději pište stručně a jasně, ať to po sobě nemusíte luštit.

A teď - tadá - moje kuchařka! (Jsou jí teprve dva dny, takže ještě není vůbec obsáhlá, ale to brzy napravím.)(fotky jsou z telefonu)

Včera jsem vytáhla kolo. Sice jsem jela jen na schůzku kvůli brigádě a zpátky, ale i to se počítá. Už mi to chybělo.
Doma.

On se umí jenom rozvalovat a roztahovat.

Takhle leží celkem běžně :D


Chanovice

Jak se píšou články... :)

Dneska ráno. Víkendové snídaně jsou nejlepší - bohaté a velké.

S kamarádkou si užíváme poslední měsíce v Prachaticích.

A když už, tak pořádně.

Domácí cheesecake. Recept bude na Kočce :)

... A ještě než vykvetou venku...

(Všechny fotky jsou z telefonu, proto tak mizerná kvalita. Bohužel ne vždy mám po ruce foťák.)

Užívejte života a radujte se z maličkostí!


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Rogue Rogue | Web | 3. dubna 2016 v 22:51 | Reagovat

Kuchařka je skvělý nápad, mamka má něco podobného - ovšem už to musíme mít v šanonu nikoliv v sešitě :) Je to parádní věc, která se v budoucnu bude rozhodně hodit.
Fotky jsou skvělé, kočičáci mě vždy dostanou!

2 all-is-magic all-is-magic | E-mail | Web | 6. dubna 2016 v 21:08 | Reagovat

Taky jsem si začala tuhle kuchařku, ale potom mě to přestalo tak nějak bavit, protože mi připadá, že jsem se naučila vařit tak, že si můžu vytvořit i vlastní recept a to mě vlastně na tom baví nejvíc - experimentovat :D

3 P. P. | Web | 8. dubna 2016 v 7:28 | Reagovat

[2]: Já převážně jen experimentuju a vyzkoušené recepty zakládám do této kuchyřky. Nepřidávám tam nevyzkuošené recepty, je to zbytečné :)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama