11.5.2016 | Co je nového + Koťátka!

11. května 2016 v 20:33 | P. | 
Co se u nás obvykle děje první týden v květnu?
Březí kočky už se pomalu zabydlují na půdě, nechtějí, nebo už spíše nemohou slézt dolů, protože porod se zkrátka blíží. Ani letošek nebyl výjimkou. A oběma se to povedlo v jeden den! Letos se opravdu činily - máme sedm, opakuji, sedm nových koťátek.

Já osobně jsem z nich nadšená, ostatně jako vždycky. Zatím jsou tedy opravdu malá, ale zato opravdu rozkošná. Popravdě už se nemůžu dočkat, až je vezmeme poprvé ven. Bude to docela výzva, protože loni jsme měli čtyři a jak rostla, bylo celkem těžké je uhlídat, protože stačila sekunda nepozornosti a kotě bylo v trapu. A letos jich máme o tři více! Budeme si muset se ségrou brát s sebou posily na hlídání, protože se obávám, že to samy nezvládneme.


Rommynka má jako obvykle čtyři a Missynka tři. Nejprve jsme se ségrou objevily Rommynčina. Ta má opět dvě bílo zrzavé a jedno černobílé, ale u toho posledního se barva rok co rok mění. Letos je černé s mourovatým bříškem. Jakmile jsem ho poprvé uviděla, bylo jasné, kdo je tatínek. Jiná černá kočka široko daleko není.


Druhý den jsme našly i Missynky koťata. Tady mě překvapilo, že má dvě naprosto stejná, která ani na první, ani na druhý pohled od sebe prostě nerozeznáte. Naštěstí má jedno na bříšku skvrnku a jsou opačného pohlaví, jinak by nebyla šance. Jsou bílo mourovatá. Třetí je bílé, s pár černými skvrnkami.

Vzhledem ke stáří koťat jsem nemohla pořídit lepší fotografie, do dvou týdnů ale samozřejmě budou!

Musela jsem začít koťaty, protože z nich mám úplně největší radost. Letos máme převahu holek - jsou celkem čtyři. Jednu, tu černou, si necháváme. A jmenuje se Zuzanka. (To jméno plácla ségra, když jsme jeli na návštěvu. Spíš to myslela z legrace, ale mně se to prostě zalíbilo. Tak máme malou Zuzku.)

Jinak tyto jarní dny jsou pro mě letos ve znamení učení, protože za 16 dní (!!!) maturuju. Zůstala jsem na intru, protože doma bych se nic nenaučila, obzvlášť když se teď narodila ta koťata. To by mě doma u knížek nic neudrželo. :D

Dneska jsem v záchvatu prokrastinace dokonce opět změnila design blogu. Vyhrála jsem si i s popisky v menu, což jak víte nedělám vždy, a přidělala jsem i popisky k jednotlivým článkům. Tento typ článků jsem pojmenovala My beautiful life, protože když se zamyslím, mám opravdu krásný život. Zamyslete se také. Myslím, a také doufám, že většina z vás dojde k tomu, že jste opravdu šťastní. Říkám to proto, že jsem si všimla, jak si lidé kolem mě (a někdy i já) furt na něco stěžují, a uvědomila jsem si, že jsou to vlastně vesměs jen prkotiny, které nám připadají jako tragédie. Je třeba o tom popřemýšlet a zvážit, co říkáme. (Zase off topic. Když mě vždycky něco napadne a pak nevím, co jsem chtěla říct.)

Ještě mě něco napadlo. Před pár dny jsem četla zajímavou úvahu o deníčkových blozích a celkově článcích, jako je třeba tento. Nabízela se tam otázka, proč vlastně blogeři tento typ článků píší, když stejně nikoho nezajímá, co kdy dělal. No jo, ale já to nedělám pro druhé. Dělám to pro sebe. Víte, psala bych si papírový deník, ale v něm se nikdy nedonutím své myšlenky pořádně sesumírovat tak, abych je později znovu pochopila. Proto to píšu sem. Primárně proto, abych se mohla ohlédnout za tím, co jsem v tu dobu prožívala, a pak také proto, že se chci o něco s někým podělit. Třeba dnes o koťata. Takže abych to shrnula - nechci, aby můj blog někdo četl za každou cenu. Tato stránka spíše odráží mou osobnost, jak se měnila od mých deseti let postupem času. Tedy s výjimkou mých třinácti let, kdy jsem měla "těžkou temnou pubertu" a naštěstí si na ty svoje černé myšlenky a negativní povídky založila nový blog . Nikdo se ho nepokoušejte hledat! :D


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Angel :) Angel :) | Web | 12. května 2016 v 10:30 | Reagovat

Tak v tomto smere máš naozaj pravdu :) vystihla si pravdu. Tie maličké sú opravdu krásne :)

2 Loplinka Loplinka | Web | 16. května 2016 v 16:32 | Reagovat

Ke kotatkum se hodi tyhle bozi nausnicky :)) http://www.nausnicekocka.cz/

3 Rogue Rogue | Web | 6. června 2016 v 11:17 | Reagovat

Koťátka! Hned bych si jedno vzala!

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama