Ústní maturity | Jak to všechno dopadlo?

30. května 2016 v 8:23 | P. | 
Psáno 25.5.2016, dva dny před dnem D: Snad to dopadne dobře. Když ale teď čtete tento článek, určitě to dopadlo skvěle - protože jinak bych to tady fakt neuveřejňovala!

Dnes:
Tak to mám za sebou. Pokud už jste taky maturovali, tak víte, že je to vlastně mnoho povyku pro nic. Ale tím nechci budoucí maturanty ovlivňovat - nedá se říct, že by se to dalo zvládnout bez učení. Možná teda jo, ale rozhodně ne na dobré známky. Já před maturitou slyšela hrozně moc řečí již úspěšných spolužáků, že to byla brnkačka a že se už nemám učit, ale tomu stejně naplno neuvěříte, dokud to nezažijete a sami si neřeknete, že to bylo opravdu celkem lehké.
Já měla tedy sakra velké štěstí na otázky. Z češtiny jsem si tedy vytáhla Slezské písně, které jsem si dala do seznamu na dvacáté místo, zkrátka "jen tak do počtu". Ale nakonec jsem to tedy nějak zvládla, ale přála jsem si cokoliv jiného, než tohle.

Na pedagogice jsem měla mluvit o náhradní rodinné péči, což bylo nakonec asi nejlepší téma, co jsem si mohla přát, protože je to prostě okecávačka. Bavilo mě to, šla bych klidně znova!

Pak následovala psychologie, tam jsem si vytáhla šikanu. O tom bych mohla říct to samé jako u předchozího předmětu. Možná přísloví "Štěstí přeje připraveným" opravdu platí...

Poslední byla angličtina, kde jsem měla téma Planning a family. Tahle část zkoušky mě bavila nejméně, protože jedním úkolem je zde mluvit s učitelkou, která hraje vašeho kamaráda a vy se s ním máte na něčem domluvit. To jsem neměla ráda nikdy, proto jsem byla ráda, že už to pak skončilo.

A jak to tedy dopadlo?
Jak už jsem asi říkala minule, nebála jsem se, že to neudělám, ale že si udělám ostudu v podobě špatných známek. Naštěstí se to nekonalo a já dostala samé jedničky. Jsem strašně ráda!

Už je to pár dní a já si asi ještě pořád neuvědomila, že to mám za sebou a že už nikdy nepůjdu do prachatické školy, už nikdy nebudu s kamarádkou na intru a nikdy nebudeme moci po škole jen tak bloumat po městě a hledat krásná místa. Zní to tak hozně, že na to raději nemyslím!


 

Buď první, kdo ohodnotí tento článek.

Komentáře

1 Evča Evča | 30. května 2016 v 18:56 | Reagovat

Gratuluju!!!

2 Králičí máma píše Králičí máma píše | Web | 30. května 2016 v 19:05 | Reagovat

Moc gratuluju a vítej v další etapě života :-D Chvíli trvá, než si to člověk uvědomí a zvykne si :-)

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama