Červen 2016

O komentářích na blogu

30. června 2016 v 10:09 | P. |  Píšu
Na tento nápad mě přivedl článek ze Srdce blogu - Jak často píšete komentáře?. K tomuto tématu toho mám mnoho co říci. Jdeme na to!

Komentář vždy potěší
To je pravda. Je ale nutné si uvědomit, že jsou komentáře a komentáře. Ten první typ mám ráda - čtenář se vyjádří k věci, uvede svůj názor, zkrátka je vidět, že můj článek přečetl. Pak jsou tu ale komentáře, ve kterých si "čtenář" hraje na to, že můj článek četl a velmi jej oslovil. Ve skutečnosti si ale jen dělá nepřímo reklamu na svůj blog. Tyhle typy reakcí se poznají velmi snadno. Většinou je to něco v tom smyslu jako: "Pěkný článek", "Zajímavé", "Hezký článek a dokonalý design". Když už jsme u těch reklam - ještě tu máme jeden typ, a to jsou komentáře psané přímo za účelem reklamy či žádosti o hlas v soutěži. Lidé, co mi pod smysluplný článek napíšou reklamu, nebo zkrátka cokoliv, co nesouvisí s tématem článku, mě dokážou opravdu namíchnout. Perlička byla, když jsem nedávno přidávala fotografie novorozených koťátek a nějaká slečna přidala komentář: Ke koťátkům se hodí tyto náušnice: /odkaz na její stránku/. WTF?

3.6.2016 | Kočičí sunar!

3. června 2016 v 10:35 | P. | 
Věděli jste, že existuje něco jako Sunar pro koťata?

Máme sedm koťátek, je jim právě měsíc. Jsou od dvou maminek. V neděli večer jsme ale zjistili, že jedna z nich umřela. Chudák Missynka! Ležela na půdě, kousek od pelíšku svých dětí, takže za nimi zrovna šla a už nedošla. Vůbec nevíme, co se mohlo stát. Neměla žádná zranění ani nic viditelného. Přikláníme se k názoru, že musela sníst otrávenou myš nebo něco takového. Řeknu vám, že bylo hrozný ji tam najít a v pozadí slyšet strašný řev hladových koťat. Když se nad tím ale zamyslím, tak je vlastně dobře, že jsme ji vůbec našli takhle brzy, protože bychom si pořád říkali, že přijde a koťata by umřela hlady.

Rommynka je prostě skvělá. Zkusili jsme, jak přijme tři cizí koťata, a, světe, div se, vůbec jí to nedělalo problém! Ani si nevšimla, že nejsou její a hned si je k sobě vzala. Měli byste vidět tu spoušť, když se na ni nahrne všech sedm hladových krků dychtících po mléku!

Kočičí sunar
I když to Rommynka zvládá skvěle, stejně jsme se rozhodli, že budeme koťátka dokrmovat, protože přece jenom teď byla kočka zvyklá tvořit mléko pro čtyři koťata, teď ze dne na den musí uživit skoro jednou tolik. Objednala jsem tedy přes internet krabičku kočičího sušeného mléka, které "funguje" na stejném principu jako umělá výživa pro děti. Namícháte prášek s teplou vodou a jde se krmit!

Kočičí sunar Beaphar, 200g, cca 160 Kč