Srpen 2016

Těhotná v osmnácti? Pryč s předsudky!

29. srpna 2016 v 14:32 | P. |  Píšu
Dneska už je bohužel běžné, že lidé dávají přednost své kariéře a vlastnímu pohodlí, když přijde řeč na plánování společné rodiny. Muži dospívají později a ženy jsou víc a víc ambiciózní, a tak se často stává, že první dítě přijde až po třicátém roce. Tento trend už je tak rozšířený, že se na mladé maminky pohlíží velmi opovržlivě a s předsudky.

Těhotná v osmnácti? To bylo určitě neplánované!
Je pravda, že když se dozvíte, že vaše kamarádka teenagerka čeká miminko, možná vás jako první napadne, že to určitě byla nehoda a že dítě s přítelem vůbec neplánovala. Ale co když ano? Ještě před dvaceti lety, když byli naši rodiče v našem věku, bylo úplně normální, že lidé zakládali rodinu v osmnácti až dvaceti letech. Tak proč nám to dnes přijde tak zvláštní? Vždyť dvacet let zpět není tak dávná minulost! Měli bychom být tedy objektivní a než začneme soudit, raději bychom si měli ověřit, kde je pravda, nechceme přece nikoho zranit.


Zpátky do školy | DIY obaly na sešity

16. srpna 2016 v 11:54 | P. |  Tutorials
Jelikož jdu na vysokou, začíná mi škola až v druhé polovině září. Ještě zbývá více než měsíc a já už se opravdu hrozně těším!

Já jsem od přírody hrozně puntičkářská a chci mít všechno dokonalé a srovnané a prostě "echt", proto jsem se rozhodla, že si letos trochu pohraju a přetvořím si nudné obaly na sešity k obrazu svému. Není to nic těžkého a zvládne to snad každý. Navíc je spousta variant, které můžete použít. Pokud vás zajímají moje tipy, čtěte dál!