Únor 2017

Koho sleduju na YouTube?

16. února 2017 v 20:56 | P. | 
Jelikož jsem své osobní deníčkové články začala z osobních směřovat na jiný blog, tak sem najednou přidávám mnohem méně. Jenže rozhodně nechci nechat tento blog - téměř devítiletý - nechat zaniknout, proto tu dnes je méně osobní článek. Bude pojednávat o tom, koho sleduju na Youtube a proč.

Pokud čekáte typické české beauty blogerky, jste na omylu. Na to mě vůbec neužije. Naopak. Začnu zahraničními denními vlogery, které prostě miluju.

1. KKandbabyJ

Birth vlog - Jak se narodil Landon

Rodinka z Floridy - Khoa (asiat), Keren a jejich synové Jackson (1 rok) a Landon (skoro 3 týdny). Na nic si nehrají, líbí se mi, jak moc milují své děti, úžasně se jim věnují a Keren má velmi příjemný hlas, takže se mi krásně poslouchá. Keren má navíc i svůj osobní kanál, kam natáčí různé recenze a hauly pro děti, které mě baví.


2. OKbaby


Tady ta rodinka je velmi podobná té zmíněné výše. "Teen parents" - svého prvního syna měli v devatenácti letech. Nyní je jim dvacet a dneska se jim narodila holčička. Krásný pár, milují se, mají tak šťastného a krásného chlapečka. Musím říct, že ačkoliv já bych tyhle vlogy s takovým zásahem do soukromí nikdy v životě netočila, tak na ně fakt ráda koukám a ještě se jako bonus přiučím trochu anglicky. Kyra má navíc také svůj soukromý kanál, kam natáčí mimo jiné i updaty ohledně těhotenství a podobně.

O mém strachu ze zubaře.

10. února 2017 v 10:42 | P. | 
Snažím se na všechno hledět z té lepší stránky a razím heslo "Když nejde o život, jde o nic", ale pokud jde o preventivní prohlídku u zubaře, propadám panice.

Když se začně blížit datum prohlídky, jsem už týden dopředu nesvá. Pořád tak nějak myslím na to, co mě brzy čeká. Proč o tom píšu? Protože tentokrát už se to opravdu blíží - je to dneska!

Nejhorší ze všeho je pro mě přežít sezení v čekárně. To prostě nezvládám. Je mi na zvracení, bolí mě břicho, motá se mi hlava, nevydržím v klidu sedět na místě. Když jsem tam sama a není tam nikdo, o koho bych se mohla opřít, tak je to snad ještě horší. Mám vyzkoušeno, že pokud se mnou šel přítel a držel mě v čekárně za ruku, bylo mi o kousíček lépe. Ale stejně nic moc. Preventivní prohlídky jsou dobré v tom, že vás vezmou tak nějak v tom čase, na který jste objednaní, ale když jdete na bolestné, čekáte třeba od půl šesté do půl osmé. A to je pak peklo.

Nevím ani, čeho se bojím. Logicky nejspíš té bolesti, ale když nad tím tak přemýšlím, nejvíce mě děsí můj zubař, který mi kouká do pusy a polohlasem říká sestřičce nějaká čísla zubů, které má napsat do poznámky. Pak úplně čekám, že mi oznámí, že mám zkažené minimálně tři zuby a dalších pět mi musí nemilosrdně vytrhnout.

Mám celkem problematické zuby, máme to holt v rodině. A nebyla bych to já, kdybych nemusela mít něco extra - chybí mi v puse jedna dvojka, a místo toho mám na jejím místě špičák, a na místě, kde by měl být klasický špičák, mám pořád mléčný špičák. (Docela blázinec.) Doktor mi ho už asi čtyři roky hlídá, kontroluje, retgenuje, dokonce mě poslal na velký rentgen celého chrupu, aby se ujistil, že mi tam někde ten stálý zub neroste. Dnes mu ten rentgen nesu, tak uvidíme, co zjistí.